Mistrovství světa juniorů v LOB 11.-17.2.2007  Salzburk - MSJ

Mistrovství Evropa v LOB 11.-17.2.2007 Salzburk - MED

Lenka Mechlová má stříbro z MSJ

Ve dnech 11.-17.2.2007 se konalo v rakouském Salzburku Mistrovství světa juniorů a mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu. Karlovarští orienťáci měli zastoupení v Lence Mechlové z Potůčků a Aničce Veselé z Nových Hamrů. Lenka se připravovala v Jilemnici, Anička v Nejdku.

Na programu byl sprint, middle, relay a long. Převedeno do češtiny – sprint, krátká trať, štafety a klasická trať.

Obě děvčata patřila ve svých kategoriích k nejmladším. Lenka závodila za juniorky a Anička za dorostenky.

Pondělní sprint se jel pouze v kategorii juniorů a Lenka to rozjela na 26. místo, Anička byla neoficiálně hodnocena na 20. místě v juniorkách. Krátká trať se měla jet v úterý, ale protože přes noc napadlo 50 cm sněhu a pořadatelé nebyli schopni trať na lyžařský orientační běh upravit, tak se závod přesunul na středu.

Středeční krátkou trať Lenka zaběhla 17. časem a Anička se,nabuzená výsledkem ve sprintu, snažila na dorostenecké trati také o co nejlepší výsledek. Bohužel na trati chyběla pátá kontrola, tak byl závod dorostenek zrušen. Večer se nevědělo, jestli se bude vůbec pokračovat, protože ve středisku Sportgastein hrozily laviny.

Nakonec se ve čtvrtek místo klasické tratě jely štafety – junioři a dorost dohromady. Dorostenkám připravili pořadatelé náhradní závod na krátké trati za středeční zrušený, takže Anička jela krátkou a Lenka startovala ve štafetě.

A tady Lenka spolu s Hančíkovu a Marešovou získala pro ČR stříbrnou medaili. Vyhrály Švédky, třetí byly Finky.

V pátek byla na pořadu klasická trať  a Lenka zakončila své účinkování na MSJ výborným 11. místem. Anička byla 27., kdy ztratila 10 minut postupem na dvě kontroly se zlomenou lyží a poté výměnou na materiálové kontrola za něčí jinou. Ke cti je jí, že závod vůbec dokončila.

Celkově byla česká výprava velmi úspěšná – získala celkem 5 medailí a titul juniorské mistryně světa (Hančíková) a dorostenecké mistryně Evropy (Kubátová). A podle rakouských vrabců víme, že se česká výprava neztratila i ve všech doprovodných programech a byla vždy středem zájmu. Přejeme děvčatům pořád tak dobrou partu a další medaile za rok v bulharském Borovci.